Balatoni Archív Sajtóadatbázis

Könyvtárunk honlapján érhető el a Balatoni Archív Sajtóadatbázis, mely egy pályázat támogatásából, öt Balaton környéki város együttműködésével valósult meg. A Balatoni Könyvtárak Regionális Együttműködése azzal a céllal alakult, hogy a régió korabeli sajtóanyagát a nyomtatott helyi sajtó kezdeteitől számítva digitalizált formában megőrizze, tartalmilag feltárja és széleskörű hozzáférést biztosítva szolgáltassa a kutatóknak, érdeklődőknek.

A digitalizálás a folyóiratok mikrofilmen tárolt másolatáról történt. Egy képkocka egy oldalnak felel meg. A mikrofilmtekercsek sajnos itt-ott hiányosak, sok a nehezen olvasható kópia, ezért előfordul, hogy egyes oldalak, lapszámok az adatbázisból is hiányoznak.

Egyszerű kereséssel a folyóirat címe, megjelenés éve, évf., lapszám oldalszám szerint lehetséges a tájékozódás. A tartalmi feltárás még nem történt meg, valamennyi oldal nyomtatható.

Az adatbázis jelenleg az alábbi két folyóirat számait tartalmazza:

BALATON: A Balatoni Szövetség hivatalos értesítője
(1908. jan. 1 - 1944. nov. 1)
(A Balatoni Szövetség és a kötelékébe tartozó intézmények és vállalatok hivatalos értesítője)
Szerkesztőségek: Budapest, Siófok, Balatonfüred
Megjelenés: kezdetben rendszertelenül, majd havonként
1908-1944.

BALATONI KURIR
(1933. július 5. (7. szám) - 1948. dec. 23)
1936. ápr. 29-től A Balatoni Egyesületek Szövetsége hivatalos lapja. Idegenforgalmi, sport, társadalmi és közgazdasági hetilap (1936. ápr. 29-től)
1947. aug. 21-től A Balatoni Intézőbizottság és a Balatoni Egyesületek Szövetsége Hivatalos Lapja
Szerkesztőség: Keszthely
Megjelenés: változó, heti, illetve kétheti gyakorisággal
Szünetelt: 1939. jan. 11-márc. 23., 1944. máj. 25-1947. aug. 25.