Hagyatékok

Kenedy hagyaték
Kenedy Ferenc (1912-1993) tanár, múzeumigazgató, Siófok Város Díszpolgára. Kitartó szorgalommal, fáradhatatlanul kutatta településünk történelmét, gyűjtötte és feldolgozta a múlt dokumentumait. Helytörténeti tevékenysége teljes intenzitással a nyugdíjazását követően indult el, amikor megbízták az egykori Beszédes József Vízgazdálkodási Múzeum vezetésével. Hagyatékából különösen érdekes a balatoni fürdőkultúra-, illetve hajózástörténet és kikötőépítés témakörökben összegyűjtött irodalom.

Péterffy hagyaték
Péterffy Ida (1906-1984) ének-zenetanár, zenei író.
Nyugdíjba vonulása után Pálóczi Horváth Ádám életét kutatta. Feltárta Kazinczy Ferenccel, Csokonaival való levelezését, csillagászati megfigyeléseit, térképeit.
Egyik kezdeményezője volt a szántódpusztai egykori majorság felújításának, mely azóta már Európa Nostra-díjas Szántódpusztai Idegenforgalmi és Kulturális Központként várja látogatóit.